Bakemonogatari

19. ledna 2010 v 14:04 | Hikari-chaaan X3 |  *Bakemonogatari
化物語

Epizod: 12 + speciály

Rok vydání: 2009

Opening Theme: Ambivalent World by Sawashiro Miyuki,Staple stable by Chiwa Saito,Kaerimichi (帰り道) by Emiri Katou

Ending Theme: "Kimi no Shiranai Monogatari (君の知らない物語)" by Superce

Režie: Tatsuya Oishi, Akiyuki Shinbo

Tůrce(light novely): NisiOisin


Koyomi Araragi se téměř stal upírem, ale podařilo se mu díky pomoci jistého chlapíka zůstat člověkem. Stále mu však má některé s upířích schopností(rychlá regenerace, vidění vě tmě apodob).

Když však ve škole běží po velice, velice dlouhých schodech, do náručí se mu z obroské výšky snese Hitagi Senjougahara, čímž Araragi řichází na to, že dívka vůbec nic neváží. Následně na něj Hitagi
zaútočí svojí věškerou(přehnanou) školní výbavou - sešívačkou, pravítky, propiskami, řezákem atd. Nakonec se mu ale povede jí sdělit, že zná někoho, kdo by jí mohl pomoci získat zpět její váhu. Hitagi, více než podezíravě, přijímá nabídku...

Příběh je vlastě dosti zmatený, Bakemonogatari celé závisí na slovíčkaření. Anime se dělí na několik částí, každé z nich se seznamujeme s další postavou, co má většinou jeden zřetelný problém, z něhož se mockrát vylube úplně něco jiného. Lidské pocity, ošlivé vzpomínky a zážitky se nám tu pak spojují s bohy, strašidly a jinými nadpřirozenými bytostmi. A to vše je ještě propleteno klasik japonským humorem.

Nečekejte žádnou převážnou akci, souboje, či vyhánění duchů. Celé anime je pouze jedním velkým dialogem postav. Animace a provedení je také naprosto mistrné. Náš pohled tady jezdí sem a tam, po okolí, po naprosto nezajímavých a nevýznamných věcech, které se nějak spojují s dějem. Ale jak již bylo řečeno, jde pouze o slovíčkaření.

Tak nevím, jestli jsem to jen víc nezamotala. Chce to vidět alespoň jeden díl, abyste si udělali představu. Jedna moje kamarádka šak sledování Bakemonogatari vzdala už po deseti minutách - prý: "Netušila jsem, že se na něco bude koukat ještě blbějš než na Sayounara Zetsubou Sensei!" No, nevím, mě Zetsubou Sensei tak těžkej nepřipadal... Ale tak to je otázka vkusu. Bakemonogatari ale doporučuju sledovat pozorně a s mírou, měla jsem za sebou čtyři díly a připadala jsem si tak neuvěřitelně, nespecifikovatelně vypatlaná, že jsem si radši šla lehnout. Nicméně úžasná práce.

Podívejte se na anime...AnimeShipuuden :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama