Death Note (Zápisník smrti)

23. ledna 2010 v 18:58 | Hikari-chaaan X3 |  *Death Note

Epizod: 37

Rok: 2006-2007

Žánr: Detektivní, Shounen, Thriller

Typ: TV serie

Režie: Tetsuro Araki


Manga: Takeshi Obata, Tsugumi Ooba


Light Yagami je extrémně inteligentní mladík, kterému svět připadá hloupý a nudný. Vlastně se mu hnusí - zdá se zkažený. Pak ale najde podivný notes "Death Note." Píše se v něm, že každý, jehož jméno je do něj napsáno, zemře. Lightovi to přijde jako blbost, ale na druhou stranu také velice zajímavé. I přes všechnu svou nedůvěru notes vyzkouší - a jak se diví, když kriminálník,

jehož jméno do něj načmáral, opravdu zemře. Pak už do něj jen píše jedno jméno za druhým, aby "vylepšil" svět. Nakonec si ho najde Shinigami(Bůh Smrti) Ryuk, který právě notes ze svého do lidského světa upustil.Ten mu sice řekne, že mu nic neudělá a že Death Note už Lightovi patří, ale že až nadejde čas jeho smrti, bude to práě Ryuk, kdo si pro něj přijde a rozhodně už se pak Light nedostane do nebo nebo pekla.

Light byl ze začátku vystrašený, jakou má Death Note moc, ale to ho už přešlo. Pomalu si uvědomuje, jakou sílu drží v rukou a jak málo pro něj znamená lidský život. Nudil se, stejně jako Ryuk, teď začíná hrát hru s lidskými osudy, která ho sakra baví. A není to tak, že by to dělal někde v klidu a tichu - chce, aby se svět dozvěděl, že je tu někdo, kdo se rozhodl očistit svět, změnit ho... a k tomu mu stačí jen pero. Jeho plánem je stát se bohem nového světa, který si takto stvoří. Vybere si jmeno "Kira"(Japonci tak vyslovují slovo "killer"), pod kterým se přiznává ke svým činům. SPolu s death Note totiž nedostal moc zabíjet jen lidi, ale i tu hroznou zžírající nudu.

Podívejte se na anime...AnimeShippuuden :)

Opening Theme:

#1: "the WORLD" by Nightmare (eps 1-19)
#2: "What's Up People?!" by Maximum the Hormone (eps 20-37)


Ending Theme:

#1: "Aluminia" by Nightmare (eps 1-19)
#2: "Zetsubou Billy" by Maximum the Hormone (eps 20-36)
#3: "Coda ~ Death Note" by Yoshihisa Hirano (ep 37)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elzik495 Elzik495 | Web | 23. ledna 2010 v 21:44 | Reagovat

nj legenda mám doma na DVD film hranej ..luxus toto..n_n

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama