Earl and Fairy (Hakushaku to Yousei)

27. ledna 2010 v 10:01 | Hikari-chaaan X3 |  *Earl and Fairy
伯爵と妖精

Alternativní názvy: HakuShaku to Yousei,Count and Fairy


Epizod: 12

Rok vydání: 2008

Opening Theme: "FEELING" by AciD FLavoR

Ending Theme:"My fairy" by Hikaru Midorikawa

Režie: Koichiro Sohtome

Tvůrce: Mizue Tani(light novely)

Design postav: Asako Takaboshi


Lydia je jedna z posledních "Fairy Doctor," lidí, kteří vidí víly, dokáží se s nimi bavit a tak pomáhatjiným lidem. Jenže lidé už dáno na existeci víl zapomněli, téměř nikdo je nevidí, a tak Lydii moc lidí nevěří. Myslí si o ní, že je mírně bláznivá, obzvlášť když se baví se svoji vílí kočkou.

Nicméně nyní se chystá v Londýně navštívit otce, přičemž všude kolují fámy o krásném blonďatém

zabijákovi s fialovýma očima. A právě v Londýně ve svém hotelovém pokoji si ji najde pochybně vypadající chlápek, prosíc, aby ho zachránila. S ještě pochybnější historkou, než je muž sám, něco o tom, že ho zajali, snad i mučili a že jen ona mu může pomoc z hotelu zdrhnout. Když mu nepomůže, zabijí ho. Ale i přes mírně zkrvavenou košili a neoholenou tvář je to chlapík dobrých návyků a rozhodně ví, jak vypadat dobře před dámou.

No a zdrhnou na nějakou loď. Tam si Lydia na chvíli zdřímne a když se probere, náš chlapík má najednou blond vlásky a přesně sedí na popis zločince. To si ale naše hlaní postava poskládat nedokáže. No a ano, máme tu podiného sluhu a náš druhý maník se představí jako hrabě Edgar. Navíc loď už odplouvá a Lydia je najednou v pasti. Oblečou jí do krásných šatů a zavedou do vyšší společnosti... A tak přestává chápat, co se vlastně děje. Edgar jí v podstatě všem představuje jako svoji budoucí milenku a sám sebe jako potomka mystického "Modrého rytíře". A zde konečně věci začínají dávat smysl - Modrý rytíř je totiž postavou ze starých vílích pověstí a aby prokázal svoji totožnost všem nevěřícím, musí získat meč Merrrow, k čemuž Lydii potřebuje. Nevidí totiž víly a téměř nic o nich neví. A jako Fairy Doctor mu může pomoci právě jen naše rudovlasá hlavní postava.


Přestože mu Lydia moc nevěří, rozhodne se mu pomoci. Možná kvůli jeho okouzlujícím slovům, nebo snad očím... Ale spíš že nemá jinou možnost. A právě tak začíná příběh plný víl, tajemství, nebezpečí, ale i nekonečné romantiky. Postay jsou okouzlující už samy o sobě, k tomu ještě přidáme krásné barvy a jaksi noblesní příběh. Pohádková atmosféra prostupuje celou linií anime. Třeba právě v tomhle kousku najdete tu magičnost, kterou ztrácíme, jak se pomalu vzdáváme svého dětského já. Přinejmenším si odpočinete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama