Yuki Kaori

28. ledna 2010 v 21:21 | Hikari-chaaan X3 |  *Japonsko
Jméno "Kaori Yuki" je psanou formou jejího jména Saitou "Yuki" a jejího prvního jména "Kaori." Narodila se 18. prosince v Tokijské provincii. Sebe samu Kaori popsala jako náladovou bez jakékoli sebekontroly. Mnoho toto o ní známo, protože nemá ráda publicitu. Kaori si vytvořila svůj vlastní styl kresby, který byl ovlivněn západními obrazy a hudbou, kterou poslouchala na střední škole.
Už když chodila na základní školu, ráda kreslila. Kaori měla vždy ráda kočky, kafe, sýrový koláč, spánek, filmy, třpytivé krajky, měsíc, Alenku v říši divů a Japonský rock.
Spousta jejích příběhů má gothický podtón objevují se v nich temné postavy zapletení do zakázaných vztahů. Kaori je velkou fanynkou Alenky v říši divů, a tak není divu, že je k ní v jejích mangách spousta odkazů, stejně jako k některým dalším hororovým a sci-fi filmům. A protože je její vášní i hudba, mnohé její postavy mají jména od umělců (hudebních skupin) a filmových postav.

Její první profesionální manga byla vydána roku 1987 v časopise "Hana to Yume" poté, co vyhrála uměleckou soutěž talentů.

První prací než se stala profesionální mangakou byla manga Vampire's Love (Upíří láska).

Avšak oficiální debut nastal, když se umístila do semifinále umělecké soutěže s názvem "Love Hunt" ("Hledači lásky"), o které říkala že je "stará, patetická a je nemožné v ní zvítězit."
Debutovou prací se stalo "Natsufuku no Erie" která byla publikována v časopise Hana to Yume. Poté začala Kaori psát série krátkých příběhů jako Cruel Fairytales, Neiji, and Gravel Kingdom.

V roce 1994 začala s její dosud nejúspěšnější prácí - Angel Sanctuary, tato manga byla předělána i do podoby OAV a vyšla ve spoustě zemí. Nejnovější manga nese název Blood Hound a opět byla vydána i v seriálové podobě, nyní vychází i v televizi.

Ve světě Kaori Yuki neexistují dobré nebo špatné věci, vše závisí na lidech, kteří se tam vyskytují. Postavy se musí vyrovnávat se spoustou emocí a vnitřními zmatky. Její představivost může být svým způsobem zamotaná, ale to je důvod, díky kterému je tak známá - jedinečné myšlení a styl.
.....................................................................
Některá její díla:

God Child (nebo-li Count Cain), 1992
Cruel Fairytales, 1993
Gravel Kingdom, 1993
Angel Sanctuary, 1995
Kaine, 1996
Angel Cage, 1997,
Boy's Next Door, 1998
Angelic Voice, 1999,
Lost Angel, 2000,
Neji, 2001
God Child, 2001
Ludwig Revolution, 2001
Blood Hound, 2003
Psycho Knocker, 2004
Fairy Cube, 2005
Perfume Master 2006
Blood Hound - Special, 2008
...................................................................
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama